RIM, BlackBerry BBXi Tanıttı

RIM, BlackBerry BBXi Tanıttı

Research In Motion, BlackBerry DevCon Americas 2011de, kullanıcıları, cihazları, içerikleri ve hizmetleri birbiri ile bağlantı kurması için BlackBerry platformunun ve QNX platformunun en iyilerini bir arada sunan gelecek nesil mobil platformu BlackBerry BBXi tanıttı.

RIM buna ek olarak, BlackBerry akıllı telefonları ve tabletleri için WebWorks, BlackBerry PlayBook için Native SDK ve BlackBerry PlayBook OS 2.0 Betada Android uygulamalarını destekleyen bir dizi geliştiricilere yönelik araç güncellemelerini de duyurdu.

RIM ayrıca geliştiricilere BlackBerry uygulamalarını hem bugün hem de gelecekte nasıl geliştirip bundan nasıl fayda sağlayabilecekleri konusunda bilgiler paylaştı.

RIM Başkanı ve Co-CEOsu Mike Lazaridis Günde yaklaşık 5 milyon BlackBerry uygulamasının indirilmesine paralel olarak müşterilerimiz BlackBerryyi geliştiriciler için en kârlı platformlardan biri haline getirdi diye konuştu ve sözlerine şöyle devam etti: BlackBerry ve QNX platformları gelecek nesil BBX platformuna geçerken, geliştiricilere DevConda daha zengin uygulamalar geliştirmeleri için gereken araçları ve akıllı telefon ve tablet uygulamalarını en iyi şekilde nasıl geliştireceklerine dair yol gösteriyoruz.