Sigaret Pantolon Modası

Sigaret pantolon modelleri yüksek belli, dar kesim, paçaları ayak bileğinin biraz üstünde biten ve bazen de kıvrık paçalı olan yandan fermuarlı pantolonlardır. Zamanında Marilyn Monroe ve Audrey Hepburn gibi starlarla özdeşleşmiş olan sigaret pantolon modası yeni trendlere uygun farklı görünümlere de bürünmüşler; önden fermuarlı, tam boy veya düşük bel pantolon olarak da tasarlanmışlardır.

Sigaret Pantolon Modası

Sigaret Pantolon Modası

Sigaret pantolon modelleri daha çok 38-40 beden kadınlara öneriliyor ve bacakları kalın, geniş kalçalı kadınlara sigaret pantolonların paça boyu uzun olan modelleri tavsiye ediliyor. Boyunuz kısaysa uzunluk algısı yaratmak için yine uzun paçalı sigaret pantolon giymeli ve kıyafetinizi pantolonun rengiyle uyumlu topuklu ayakkabılarla kombinlemelisiniz. Kalçası geniş olan bayanlara da ayakkabı olarak yüksek topuklular daha uygun. Eğer uzun boyluysanız boyu bilekte olan sigaret pantolonlar size yakışacaktır.

Sigaret Pantolon Modası

Sigaret Pantolon Modası

Aralarında çizgili, puanlı, ekose, geometrik desenli, pötikare pantolon gibi farklı görünümlerdeki parçaları barındıran sigaret pantolonlarla genç ve enerjik bir görünüm yaratmak istiyorsanız onları modern tasarım kısa üstlerle tamamlayabilirsiniz. Örneğin sigaret tarzında kırmızı-siyah bir ekose pantolon içine sokulan dar bir siyah üst ve siyah ayakkabılarla güzel durur. Bu pantolonların daha eski dönemlerde popüler olan yandan fermuarlı, yüksek bel, hemen hepsi kısa paçalı tasarımları vintage pantolon kategorisine giriyor. İyice nostaljik bir havaya girmek istiyorsanız saçlarınıza kıyafetinizle uyumlu bir saç bandı takabilirsiniz.

Sigaret Pantolon Modası

Sigaret Pantolon Modası

Sigaret pantolonları dantelli, fular yakalı veya fırfırlı bluz modelleri ile tamamlayarak kadınsı bir havaya bürünebileceğiniz gibi spor, sade üstler ve ceketlerle kombinleyerek daha erkeksi bir hava da yaratabilirsiniz; tercih size kalmış. Böyle bir pantolonu ceketle kullanacaksanız içinizde biraz dekolte bir bluz olması daha iyi bir görünüme yol açar. Bu tarz pantolonlar önden bağlanmış kısa gömleklerle de güzel durur.

Sigaret Pantolon Modası

Sigaret Pantolon Modası

Bir sigaret pantolon güzel bir salaş bluz ile de kombinlenebilir, şık üstlerle de. Buna vücut biçiminize, bulunacağınız yere, katılacağınız toplantı veya etkinliğe göre karar vermelisiniz. Bir iş görüşmesi söz konusuysa veya sigaret pantolonla güzel bir ofis kıyafeti kombini yapmak istiyorsanız ipek bir bluz, küçük bir tüvit ceket, ufak düğmeli bir kısa hırka veya güzel bir V yakalı kazak iyi bir seçim olabilir. Uzun bacaklıysanız sigaret pantolonun üstüne giyeceğiniz salaş üstler size yakışacaktır.

Sigaret Pantolon Modası

Sigaret Pantolon Modası

Spor ayakkabıları hariç hemen her türlü ayakkabıyla uyum sağlayabilen bu pantolonların etkisi stiletto ayakkabı modelleri ile tavan yapar. Fakat böyle bir kombini seyrek olarak uygulamalı ve uzun süre kullanmamalısınız, zira çok ince-uzun topuklu ayakkabıları giymeyi alışkanlık ederseniz ayak sağlığınızın olumsuz etkilenmesi kaçınılmazdır. Bacakları kısa olanların çok düşük belli, daracık pantolonlardan kaçınması gerektiğini de hatırlatalım. Vücudunun üst kısmı uzun olanlar da yüksek bel pantolon modellerini tercih etmeli.