Trend Micro, PC Sonrası Çağı Anlattı

Trend Micro, analistlere yönelik yaptığı toplantıda gelecek vizyonunu açıkladı. Trend Microya göre veri ihlalleri üzerine kurulu bugünün güvenlik dünyası önemli bir değişimin başlangıcında. Akıllı güvenlik modeli olarak tanımlanan yeni stratejisi ise mobil cihazlar, bulut implementasyonu ve hedeflenmiş saldırılar üzerine inşa ediliyor.

Trend Micro CEOsu Eva Chenin, yeni güvenlik modelinin veri merkezli anti-hacker framework yapısını merkez alacağını vurguladığı konuşmasında şu noktalar öne çıkıyor:

  • Güvenlik endüstrisi, hedefli saldırılar, güvensiz kişisel mobil cihazların kullanımının yaygınlaşması ve verilere herhangi bir yerden, herhangi bir zamanda erişilebildiği bulut implementasyonlarını içeren bir kavşağın başında. Kullanıcıların kime ve neye güvenebileceklerini bilmedikleri bu yeni ortamda daha cesur yaklaşımlar gerekiyor.
  • Kritik verilerin çevresine duvar çekme üzerine kurulu geleneksel çevre merkezli güvenlik yaklaşımından farklı olarak yeni yaklaşım, odağı verinin kendisine yöneltiyor.
  • Trend Micro, veri ve cihazların herhangi bir yerde bulanabildiği PC-Sonrası çağ için güven oluşturmayı amaçlıyor. Yeni güvenlik modeli, tehdit ve veri koruma yeteneklerini birleşik bir çerçevede entegre ederek ve kimin hangi veriye ne zaman, nereden ve nasıl eriştiğini görünür hale getirerek spotları verinin kendisine yöneltiyor.