Trend Micro Titanium 2012 Tanıtıldı

Trend Micro, son kullanıcıların dijital yaşamlarını koruyan özel güvenlğik yazılım ailesini tanıttı. Türkiye pazarında Türkçe olarak satışa sunulan Trend Micro Titanium 2012, tüm zararlı tehditlere karşı tüketicilere yardımcı olmak için tasarlanmış.

İlk olarak 2010 yılında tanıtılan Titanium ailesi üzerine inşa edilen Titanium 2012, hızla artan tehditleri dijital yaşamlarımızdan uzak tutuyor.

/

Trend Micro 2012, aile fotoğraflarınızdan banka hesaplarınıza, online alışverişten sosyal ağlara kadar tüm alanlarda koruma sağlayıp, masaüstü bilgisayar, tablet ya da akıllı telefondan internete güvenle erişme imkanı sunuyor.

Titanium 2012nin özellikleri

Sosyal Ağ Güvenliği: Facebook ve Twitter gibi sosyal ağ sitelerindeki kötü amaçlı bağlantıları ve duvarınızdaki tüm görsellerin güvenliğini algılamak için otomatik tarama gerçekleştirir.

Sahte Antivirüs Temizleyicisi: Antivirüs yazılımı gibi davranan programları tespit ederek etkisiz hale getirir.

Proaktif Botnet Koruması: Bilinen ve bilinmeyen tüm botnetleri ve diğer ağ tehditlerini tespit eder.

Taşınabilir Çalıştırılabilir Virüs Koruması: Gerçek zamanlı sezgisel tarama metoduyla çok daha hızlı tarama imkanı. Bir zararlı tespit edildiğinde, yedekleme ve yeniden yapılandırma metoduyla doğrudan virüslü dosyaları kaldırarak, yerlerine düzgün dosyaları yapılandırır.

Paketçilere Karşı Çözüm: Taramdan kaçmak için paketçi teknolojisi kullanarak şifrelenmiş kötü amaçlı yazılımları yeni tarama metoduyla tespit ederk. Titanium 2012, paketlenmiş bir dosyanın açılması sırasında davranışsal görüntüleme motorunu kullanır ve açılmış dosyayı tarar. Bu özellik, gerçek zamanlı tarama modunu destekler.

Yazan: SDN –